KONST / Litografier / Färglitografi 14076055
nr 1407 6055
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Färglitografi, PT. Mörksuggor, Signerad, daterad 1950. Bladets mått: 28x39, yttermått inklusive ram: 46x60 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:46:31
3/7 21:06:31
150 kr
5/7 18:21:46
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin